CLANEK

 

Domácí duo Bratři právě vydalo nový singl "Neon"

Bratři otevírají další kapitolu elektronické hudby. Singl "Neon" představují dvojčata Jiří a Ondřej Veselý společně s kompletně novým koncertním programem, který zahrnuje hrající rostlinu a inovativní audio-vizuální show. Rostlina dostala jméno Ayra a díky senzorům připojeným na listech se živě zapojí do koncertu, který Bratři koncipují jako únik z industriálního sevření k přírodě a přirozenosti v každém z nás. Premiéra programu bude 6.4. 2024 na festivalu Sencity v holandském Utrechtu a v ČR ji bude možné shlédnout například na Colours of Ostrava.

 

Singl Neon

Skladba "Neon" je zvukově mnohem jemnější než předchozí singly "Lobster" či "Lost Juno" a nechává se inspirovat německými producenty Aparde a Christianem Löfflerem. Jiří Veselý prozrazuje, v čem je novinka zajímavá: “Neon je z připravované desky nejmelodičtější, zároveň produkčně nejstarší track. V "Neonu" pracujeme s lehkým vokálem a snažili jsme se to doplnit chytlavým synťákovým riffem a dohromady s pulzujícími bicími tak, že to při poslechu bude probouzet jistou euforii." "Neon" opět dokazuje bratrsky široký žánrový rozptyl na poli elektronické hudby a avizuje nové album, které vyjde v září. 

Bratři


Rostlina Ayra 

Absolutní novinkou, kterou bude nyní možné spatřit na pódiu, je rostlina jménem Ayra, která se aktivně zapojí do nové show. "Jednou z nejzajímavějších inovací je Ayra, květina, která je připojena skrz kabely do modulárního syntezátoru. Vše živé v sobě má určitou energii a tato energie je převedena na elektrické impulsy, které Ayra spouští a ovládá tak zvuky. Tato kombinace přírodních prvků a elektronické hudby vytváří unikátní zážitek," představuje největší novinku z nového programu Jiří Veselý. 

Bratři


Bratři začali na tomto programu pracovat již na jaře roku 2023. Zapojili se do evropského projektu Revelland po boku několika dalších vybraných evropských kapel a společně s týmem zahraničních konzultantů připravili show, která má elektronickou hudbu zpřístupnit imerzivním způsobem i lidem se zrakovým, sluchovým či mentálním postižením. "Tento program ve srovnání s našimi předchozími koncerty prošel řadou změn a inovací," sděluje Ondřej Veselý. "Kromě Ayry máme také skvělé nové vizuály. Živé projekce jsou nyní mnohem propojenější s naší hudbu a vypráví jednoduchý příběh, který jsme nazvali "Escape the Noisy World to Nature". Další novinkou jsou kamery, které snímají každý náš pohyb a diváci tak mohou pozorovat, co přesně se děje na pódiu a jak spolu během hraní komunikujeme. Vše se v reálném čase prolíná s použitými vizuály a dotváří to tak naši vizuální identitu."

Tento koncertní program Bratrů tvoří komplexní multisenzorický zážitek, ve kterém se hudba, světlo a obraz propojují s přírodou a tvoří tak nezapomenutelný večer pro každého návštěvníka koncertu.


Bio:

V roce 2017 vydali Bratři EP "Monster" a následující rok singl "Manual". Od vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč, Colours of Ostrava nebo Chateau Perché (F), kde jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip "Monarch" a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week, kde bylo jejich vystoupení vybráno mezi deset nejlepších "live acts" celého festivalu. Na podzim 2019 a začátkem roku 2020 se zúčastnili showcasů, jako je Nouvelle Prague, budapešťský BUSH, slovinský MENT a holandský Eurosonic Noorderslag. Po něm byli vybráni mezi 16 umělců z celé Evropy na prestižní Music Moves Europe Talent Awards 2021. V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem na debutové desce "Two Minds" , která vyšla v září 2021. V roce 2023 odehráli mnoho koncertů a vydali dva singly "Lost Juno" a "Lobster" jako první ochutnávku z připravované desky, která vyjde na podzim 2024.


Diskografie:

2017: "Monster EP" 

2018: "Manual" - singl 

2019: "Monarch" - singl 

2020: singly "Signal", "Rise"

2021: "Running" – singl, "Two minds" - album 

2022: "Silver", "Blocks" - singly

2023: "Lost Juno", "Lobster" - singly


Odkazy:

web

Spotify

SoundCloud

Instagram

Facebook

videoklip


foto: Kateřina Fialová, Filip Kůstka

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016